Baki Devlet Üniversitesi

Bakü Devlet Universitesi

Bakü Devlet Üniversitesi, 1 Eylül 1919’da Azerbaycan Demokratik Cumhuriyeti Parlamentosu tarafından kurulmuştur.

Universite 4 enstitü ve 16 fakülteden oluşmaktadır.Önceden 2 şubesi vardı ama şimdi  Eğitim vermeye 2 fakülte ile başlayan Bakü Devlet Üniversitesi, günümüzde 17 fakülteye sahip büyük bir eğitim kurumu haline gelmiştir. 2 Bilimsel Araştırma Enstitüsü, 3 Bilimsel Araştırma Merkezi, 1 Bilimsel Araştırma Birimi ve 24 Bilimsel Araştırma Laboratuvarı bulunmaktadır.

Üniversitede matbaa ekipmanları bulunan bir yayınevi, 6 müze, 80 araştırma ve öğretim laboratuvarı, bilgi ve çeviri merkezi, spor ve sağlık kompleksi ve poliklinik bulunmaktadır. Ayrıca yurt ve kampüs bulunmaktadır.

Üniversitenin uluslararası ilişkileri her geçen gün genişlemektedir. Şu anda üniversite, Hazar Ülkeleri Üniversiteler Birliği’ni, Karadeniz Üniversiteleri Birliği’ni (QSU) ve Avrupa Üniversiteler Birliği’ni birleştiren Avrasya Üniversiteler Birliği’nin bir üyesidir. Üniversite, 2002-2004 yılları arasında GSU Derneği’nin çok başarılı bir lideriydi. Ayrıca üniversite, MV Lomonosov adını taşıyan Moskova Devlet Üniversitesi, Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Nice-Sofya Antipolis Üniversitesi, Indiana Üniversitesi, Kiev Ulusal Üniversitesi, Viyana Üniversitesi ve diğer üniversitelerle kapsamlı bilimsel ve teknik, öğretmen- öğrenci değişimi . ikili anlaşmalar temelinde kapsamlı bilimsel ve teknik, öğretmen-öğrenci değişimi alanında işbirliği

Bakü Devlet Üniversitesi YÖK’ün tercih kılavuzunda yer almakta ve bu üniversitede okuyan öğrenciler, mezun oldukları zaman diplomalarında denklik sorunu yaşamamaktadır. Hukuk bölümü hariç tüm bölümlerin müfredatı Türkiye üniversitelerindeki müfredatlar ile birebir uymaktadır. Ancak hukuk bölümünde müfredat farkından kaynaklanan 15 ila 21 ders farkı çıkmaktadır. Öğrenci mezun olduktan sonra Türkiye’de YÖK tarafından belirlenen bir üniversitede ücretli şekilde ders farklarını verip, eğitimini tamamladıktan sonra Hukuk Lisans Diplomasına Türkiye’de denklik alabilmektedir.

Bakü Devlet Üniversitesi YÖK’ün tercih kılavuzunda yer almaktadır.

Many students face limitations in time while writing their essays. Students often face immense stress due to the numerous homework assignments as well as extracurricular activities. This could result in missing deadlines, poor work quality and low grades. Some students even need essay writing help because they’re unable to comprehend an area of study or there is a write my essay family crisis. The good news is that essay writing services provide such needs. They can provide students with well-written essays in less time that they could write their own.

If you are stressed and don’t want to pay a huge amount for a piece grade my paper of writing, you might be wondering who could write my essay for me cheap. There are many reasons you should select a firm who can complete your task in a timely manner. In the first place, you’ll save money. The majority of these firms offer discounts and coupons to their services. The companies offer essay writing in high-quality and affordable costs.

If you’re in search of someone to do my essay for me, then you’re not alone. Nowadays, students are feeling more pressure to perform than ever before. Students, in addition to write an essay for me being in charge of maintaining a full-time job, are unable to keep up with deadlines. Likewise, students who speak a different native language have difficulty to find time for the study and day job. It can be difficult finding a suitable place for help in writing at university.

×

WhatsApp Destek

× Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?